1008R-121H
Mfr.Part #
1008R-121H
Description
FIXED IND 120NH 1.225A 100 MOHM
Frequency - Self Resonant :
750MHz
Test Frequency :
25MHz
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Current Rating :
1.225A
Depth :
2.66mm
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Q Factor :
40
Max DC Current :
1.225A
Tolerance :
±3%
Inductance :
120nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Height :
2.41mm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
HTS Code :
Material - Core :
Ferrite
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Datasheets
1008R-121H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD