1008R-121F
Mfr.Part #
1008R-121F
Description
FIXED IND 120NH 1.225A 100 MOHM
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Packing Method :
TR
HTS Code :
Material - Core :
Ferrite
Published :
Current Rating :
1.225A
Test Frequency :
25MHz
Height :
2.41mm
Frequency - Self Resonant :
750MHz
ROHS3 Compliant
Case/Size Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Depth :
2.66mm
Inductance :
120nH
Max DC Current :
1.225A
Datasheets
1008R-121F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD