1008R-120J
Mfr.Part #
1008R-120J
Description
FIXED IND 12NH 1.45A 58 MOHM SMD
Inductance :
12nH
DC Resistance (DCR) :
58mOhm Max
Current Rating :
1.45A
Max DC Current :
1.45A
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Depth :
2.66mm
Material - Core :
Phenolic
Frequency - Self Resonant :
2.45GHz
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
50MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Height :
2.41mm
Q Factor :
40
Q @ Freq :
40 @ 50MHz
Tolerance :
±5%
Datasheets
1008R-120J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD