1008R-082J
Mfr.Part #
1008R-082J
Description
FIXED IND 8.2NH 1.562A 50MOHM SM
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Packing Method :
TR
Q @ Freq :
40 @ 50MHz
Inductance :
8.2nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
50MHz
Current Rating :
1.562A
Material - Core :
Phenolic
Max DC Current :
1.562A
Frequency - Self Resonant :
2.7GHz
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Height :
2.41mm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Case/Size Code :
Tolerance :
±5%
Depth :
2.66mm
Datasheets
1008R-082J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD