1008R-047J
Mfr.Part #
1008R-047J
Description
FIXED IND 4.7NH 1.562A 50MOHM SM
Inductance :
4.7nH
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Height :
2.41mm
ECCN Code :
EAR99
Case/Size Code :
Case Code (Metric) :
Max DC Current :
1.562A
Published :
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Test Frequency :
50MHz
Depth :
2.66mm
Material - Core :
Phenolic
Shielding :
Unshielded
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Case Code (Imperial) :
Q @ Freq :
40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant :
2.7GHz
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Tolerance :
±5%
Current Rating :
1.562A
Datasheets
1008R-047J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD