1008HS-823EJFS
Mfr.Part #
1008HS-823EJFS
Description
FIXED IND 82UH 90MA 11 OHM SMD
Quality Factor-Min (at L-nom) :
18
Current Rating (Amps) :
90mA
Q @ Freq :
18 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Tolerance :
±5%
Test Frequency :
2.52MHz
DC Resistance (DCR) :
11Ohm
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Inductance :
82μH
Rated Current-Max :
0.09A
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Datasheets
1008HS-823EJFS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD