1008HS-471EKFS
Mfr.Part #
1008HS-471EKFS
Description
FIXED IND 470NH 900MA 450MOHM SM
Test Frequency :
25.2MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Rated Current-Max :
0.9A
DC Resistance (DCR) :
450mOhm
Frequency - Self Resonant :
350MHz
Q @ Freq :
30 @ 25.2MHz
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Inductance :
470nH
Current Rating (Amps) :
900mA
Inductance Frequency - Test :
25.2MHz
Tolerance :
±10%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Datasheets
1008HS-471EKFS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD