1008HC-332EJFS
Mfr.Part #
1008HC-332EJFS
Description
FIXED IND 3.3UH 450MA 750MOHM SM
Tolerance :
±5%
Inductance :
3.3μH
Test Frequency :
7.96MHz
Current Rating (Amps) :
450mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
1008HC
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Rated Current-Max :
0.45A
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
Frequency - Self Resonant :
55MHz
DC Resistance (DCR) :
750mOhm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
22
Q @ Freq :
22 @ 7.96MHz
Datasheets
1008HC-332EJFS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD