1008CT-800EJTS
Mfr.Part #
1008CT-800EJTS
Description
FIXED IND 80NH 510MA 560MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
510mA
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
DC Resistance (DCR) :
560mOhm
Frequency - Self Resonant :
1.4GHz
Q @ Freq :
75 @ 500MHz
Series :
1008CT
Tolerance :
±5%
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
80nH
Datasheets
1008CT-800EJTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD