1008CT-200EKTS
Mfr.Part #
1008CT-200EKTS
Description
FIXED IND 20NH 1A 330 MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
2.4GHz
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
DC Resistance (DCR) :
330mOhm
Series :
1008CT
Inductance :
20nH
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Q @ Freq :
72 @ 500MHz
Current Rating (Amps) :
1A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1008CT-200EKTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD