1008CS-471EJTS
Mfr.Part #
1008CS-471EJTS
Manufacturer
Delta Electronics
Description
FIXED IND 470NH 470MA 1.19OHM SM
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
HTS Code :
Tolerance :
±5%
Frequency - Self Resonant :
450MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
DC Resistance (DCR) :
1.19Ohm
Construction :
RECTANGULAR
Rated Current-Max :
0.47A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current Rating (Amps) :
470mA
Test Frequency :
25MHz
Q @ Freq :
45 @ 100MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Inductance :
470nH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Special Feature :
Q IS MEASURED AT 100 MHZ
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, 7 INCH
1008CS
ECCN Code :
EAR99
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1008CS-471EJTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD