1008CS-470EGTS
Mfr.Part #
1008CS-470EGTS
Manufacturer
Delta Electronics
Description
FIXED IND 47NH 1A 160 MOHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Rated Current-Max :
1A
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
160mOhm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Current Rating (Amps) :
1A
Inductance :
47nH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Type :
Wirewound
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Test Frequency :
50MHz
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
1008 (2520 Metric)
Construction :
RECTANGULAR
Special Feature :
Q IS MEASURED AT 350 MHZ
Number of Functions :
1
Q @ Freq :
65 @ 350MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Frequency - Self Resonant :
1.5GHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1008CS-470EGTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD