1008CS-431EJTS
Mfr.Part #
1008CS-431EJTS
Manufacturer
Delta Electronics
Description
FIXED IND 430NH 470MA 1.15OHM SM
Manufacturer :
Delta Electronics
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
DC Resistance (DCR) :
1.15Ohm
Series :
1008CS
Construction :
RECTANGULAR
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Special Feature :
Q IS MEASURED AT 100 MHZ
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
480MHz
Test Frequency :
25MHz
Shielding :
Unshielded
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Current-Max :
0.47A
Q @ Freq :
45 @ 100MHz
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Material - Core :
Ceramic
HTS Code :
Current Rating (Amps) :
470mA
Inductance :
430nH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
1008CS-431EJTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD