1008CS-391EGTS
Mfr.Part #
1008CS-391EGTS
Manufacturer
Delta Electronics
Description
FIXED IND 390NH 630MA 1.12OHM SM
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Number of Functions :
1
Q @ Freq :
45 @ 100MHz
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Shielding :
Unshielded
Number of Terminations :
2
Special Feature :
Q IS MEASURED AT 100 MHZ
Surface Mount :
yes
Current Rating (Amps) :
630mA
Construction :
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±2%
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Test Frequency :
25MHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated Current-Max :
0.63A
Frequency - Self Resonant :
500MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
1.12Ohm
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance :
390nH
Datasheets
1008CS-391EGTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD