1008CS-332EJTS
Mfr.Part #
1008CS-332EJTS
Manufacturer
Delta Electronics
Description
FIXED IND 3.3UH 290MA 3.4OHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
22
Test Frequency :
7.9MHz
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Q @ Freq :
22 @ 25MHz
Material - Core :
Ceramic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Mounting Type :
Surface Mount
Rated Current-Max :
0.29A
Shielding :
Unshielded
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Inductance :
3.3μH
Special Feature :
Q IS MEASURED AT 25 MHZ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Construction :
RECTANGULAR
Number of Functions :
1
DC Resistance (DCR) :
3.4Ohm
Inductance Frequency - Test :
7.9MHz
Current Rating (Amps) :
290mA
Frequency - Self Resonant :
110MHz
Datasheets
1008CS-332EJTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD