1008CS-331EKTS
Mfr.Part #
1008CS-331EKTS
Manufacturer
Delta Electronics
Description
FIXED IND 330NH 450MA 1.05OHM SM
Manufacturer :
Delta Electronics
DC Resistance (DCR) :
1.05Ohm
Q @ Freq :
45 @ 100MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Type :
Wirewound
Rated Current-Max :
0.45A
Packing Method :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance :
330nH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Special Feature :
Q IS MEASURED AT 100 MHZ
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Construction :
RECTANGULAR
Test Frequency :
25MHz
Shielding :
Unshielded
Number of Functions :
1
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Current Rating (Amps) :
450mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
HTS Code :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Frequency - Self Resonant :
570MHz
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Datasheets
1008CS-331EKTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD