1008CS-331EGTS
Mfr.Part #
1008CS-331EGTS
Manufacturer
Delta Electronics
Description
FIXED IND 330NH 450MA 1.05OHM SM
Manufacturer :
Delta Electronics
Frequency - Self Resonant :
570MHz
Inductance :
330nH
Surface Mount :
yes
Rated Current-Max :
0.45A
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Number of Functions :
1
HTS Code :
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Construction :
RECTANGULAR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Test Frequency :
25MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Current Rating (Amps) :
450mA
Special Feature :
Q IS MEASURED AT 100 MHZ
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
1.05Ohm
Q @ Freq :
45 @ 100MHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±2%
Datasheets
1008CS-331EGTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD