1008CS-330EJTS
Mfr.Part #
1008CS-330EJTS
Manufacturer
Delta Electronics
Description
FIXED IND 33NH 1A 140 MOHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Number of Terminations :
1008 (2520 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shielding :
Unshielded
Number of Functions :
1
Tolerance :
±5%
Material - Core :
Ceramic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Current-Max :
1A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
60
HTS Code :
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
50MHz
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
1.6GHz
DC Resistance (DCR) :
140mOhm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Series :
1008CS
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Current Rating (Amps) :
1A
Special Feature :
Q IS MEASURED AT 350 MHZ
Inductance :
33nH
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Q @ Freq :
60 @ 350MHz
Datasheets
1008CS-330EJTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD