1008CS-330EGTS
Mfr.Part #
1008CS-330EGTS
Manufacturer
Delta Electronics
Description
FIXED IND 33NH 1A 140 MOHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Current-Max :
1A
Construction :
RECTANGULAR
Number of Functions :
1
Frequency - Self Resonant :
1.6GHz
Q @ Freq :
60 @ 350MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
60
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Special Feature :
Q IS MEASURED AT 350 MHZ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
50MHz
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Surface Mount :
yes
Shielding :
Unshielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Current Rating (Amps) :
1A
Packing Method :
TR, 7 INCH
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±2%
Inductance :
33nH
Inductor Application :
RF INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
140mOhm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Datasheets
1008CS-330EGTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD