1008CS-221EKTS
Mfr.Part #
1008CS-221EKTS
Manufacturer
Delta Electronics
Description
FIXED IND 220NH 500MA 840MOHM SM
Manufacturer :
Delta Electronics
Frequency - Self Resonant :
700MHz
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
1
Inductance Frequency - Test :
25MHz
DC Resistance (DCR) :
840mOhm
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Q @ Freq :
45 @ 100MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount
Test Frequency :
25MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Current-Max :
0.5A
Inductance :
220nH
Shielding :
Unshielded
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packing Method :
TR, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Special Feature :
Q IS MEASURED AT 100 MHZ
Current Rating (Amps) :
500mA
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Datasheets
1008CS-221EKTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD