1008CS-220EKTS
Mfr.Part #
1008CS-220EKTS
Manufacturer
Delta Electronics
Description
FIXED IND 22NH 1A 120 MOHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Wirewound
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
Series :
1008CS
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Rated Current-Max :
1A
1008 (2520 Metric)
Test Frequency :
50MHz
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Inductance :
22nH
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
55
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Current Rating (Amps) :
1A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Special Feature :
Q IS MEASURED AT 350 MHZ
Q @ Freq :
55 @ 350MHz
Surface Mount :
yes
Frequency - Self Resonant :
2.4GHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
DC Resistance (DCR) :
120mOhm
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Datasheets
1008CS-220EKTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD