1008CS-101EKTS
Mfr.Part #
1008CS-101EKTS
Description
FIXED IND 100NH 650MA 560MOHM SM
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Frequency - Self Resonant :
1GHz
DC Resistance (DCR) :
560mOhm
Construction :
RECTANGULAR
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
60
Inductance :
100nH
Q @ Freq :
60 @ 350MHz
Special Feature :
Q IS MEASURED AT 350 MHZ
Rated Current-Max :
0.65A
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Current Rating (Amps) :
650mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
25MHz
Datasheets
1008CS-101EKTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD