1008CS-100EJTS
Mfr.Part #
1008CS-100EJTS
Description
FIXED IND 10NH 1A 80 MOHM SMD
Q @ Freq :
50 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Series :
1008CS
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
50MHz
DC Resistance (DCR) :
80mOhm
Frequency - Self Resonant :
4.1GHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
Special Feature :
Q IS MEASURED AT 500 MHZ
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Current Rating (Amps) :
1A
Tolerance :
±5%
Rated Current-Max :
1A
Construction :
RECTANGULAR
Inductance :
10nH
Datasheets
1008CS-100EJTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD