1008CQ-820EGTS
Mfr.Part #
1008CQ-820EGTS
Description
FIXED IND 82NH 1.1A 160 MOHM SMD
2
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Current Rating (Amps) :
1.1A
Frequency - Self Resonant :
1.06GHz
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Q @ Freq :
80 @ 350MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
80
Tolerance :
±2%
Inductance :
82nH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
DC Resistance (DCR) :
160mOhm
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Test Frequency :
50MHz
Rated Current-Max :
1.1A
Datasheets
1008CQ-820EGTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD