1008CQ-3N0EJTS
Mfr.Part #
1008CQ-3N0EJTS
Description
FIXED IND 3NH 1.6A 40 MOHM SMD
Inductance :
3nH
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Current Rating (Amps) :
1.6A
Test Frequency :
50MHz
Case/Size Code :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Rated Current-Max :
1.6A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
70
Q @ Freq :
70 @ 1500MHz
HTS Code :
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
40mOhm
Datasheets
1008CQ-3N0EJTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD