1008CQ-101EJTS
Mfr.Part #
1008CQ-101EJTS
Description
FIXED IND 100NH 1A 160 MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating (Amps) :
1A
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Q @ Freq :
62 @ 350MHz
Inductance :
100nH
Frequency - Self Resonant :
820MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
62
DC Resistance (DCR) :
160mOhm
Test Frequency :
50MHz
Tolerance :
±5%
Rated Current-Max :
1A
Datasheets
1008CQ-101EJTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD