10084749-P030006LF
Mfr.Part #
10084749-P030006LF
Manufacturer
Amphenol Communications Solutions
Description
CABLE MINISAS 4X M-M 3M
Manufacturer :
Product Category :
Color :
Black
Number of Conductors :
16
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Usage :
External
Connector Type :
Plug to Plug
Cable Connectors :
miniSAS 4x
Length :
9.84' 3.00m
Shielding :
Unshielded
Frequency (Max) :
3 Gbps
Feature :
Key Slot 2-4 to Key Slot 4-6, Pull Tab
Number of Positions :
26
Voltage - Rated DC :
300V
Gender :
Male to Male
Current Rating :
500mA
Cable Type :
Round
Wire/Cable Gauge :
28 AWG
Fastening Type :
Latch Lock
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~80°C
Wire Gauge :
28 AWG