10084749-P030004LF
Mfr.Part #
10084749-P030004LF
Manufacturer
Amphenol Communications Solutions
Description
MINISATA 3M 28AWG
Manufacturer :
Product Category :
Pbfree Code :
yes
Wire/Cable Gauge :
28 AWG
Gender :
Male to Male
Radiation Hardening :
No
Current Rating :
500mA
Published :
Color :
Black
Number of Conductors :
16
Cable Length :
3m
Connector Type :
SATA
Mount :
CABLE
Connector Type A :
Mini-SAS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
300V