10084749-N050004LF
Mfr.Part #
10084749-N050004LF
Manufacturer
Amphenol Communications Solutions
Description
MINISAS 5M 26AWG
Manufacturer :
Product Category :
Pbfree Code :
yes
Max Operating Temperature :
80°C
Mount :
CABLE
Gender :
Male to Male
Max Current Rating :
500mA
Voltage - Rated DC :
300V
Cable Length :
5m
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Connector Type :
SATA
Connector Type A :
Mini-SAS
Number of Conductors :
16
Min Operating Temperature :
-40°C
Current Rating :
500mA
Wire/Cable Gauge :
26 AWG