1008-473H
Mfr.Part #
1008-473H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47UH 120MA 10 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
11MHz
Test Frequency :
2.5MHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Depth :
2.66mm
Terminal Shape :
J BEND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Ferrite
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Published :
Series :
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Inductance :
47μH
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±3%
Factory Lead Time :
45 Weeks
JESD-609 Code :
e0
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Max DC Current :
120mA
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
2.41mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current Rating :
120mA
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Functions :
1
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Shielding :
Number of Pins :
2
Packing Method :
TR
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Q Factor :
30
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
10Ohm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Case/Size Code :
Datasheets
1008-473H
1008-473H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD