1008-470J
Mfr.Part #
1008-470J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47NH 1.008A 120MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
1.22GHz
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Inductance :
47nH
Pbfree Code :
No
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e0
HTS Code :
Height :
2.41mm
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR
Case/Size Code :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Material - Core :
Phenolic
Terminal Shape :
J BEND
Published :
Factory Lead Time :
45 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Test Frequency :
50MHz
Current Rating :
1.008A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Series :
Depth :
2.66mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
1
Q @ Freq :
30 @ 50MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shielding :
No
Q Factor :
30
Radiation Hardening :
Number of Pins :
2
Mount :
Surface Mount
Max DC Current :
1.008A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
1008-470J
1008-470J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD