1008-393J
Mfr.Part #
1008-393J
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 39UH 125MA 9 OHM SMD
Fixed Inductors
Lead Free :
Contains Lead
HTS Code :
Inductance :
39μH
Test Frequency :
2.5MHz
DC Resistance (DCR) :
9Ohm Max
Packing Method :
TR, 13 INCH
Current Rating :
125mA
Package / Case :
Nonstandard
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Depth :
2.66mm
Max DC Current :
125mA
Shielding :
yes
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Construction :
RECTANGULAR
Height :
2.41mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1008-393J
API Delevan 1008-393J
1008-393J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD