1008-393H
Mfr.Part #
1008-393H
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Description
FIXED IND 39UH 125MA 9 OHM SMD
Inductance :
39μH
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Test Frequency :
2.5MHz
DC Resistance (DCR) :
9Ohm Max
Radiation Hardening :
Number of Pins :
Current Rating :
125mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
2
Case Code (Metric) :
Max DC Current :
125mA
Mounting Type :
Surface Mount
Case/Size Code :
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Height :
2.41mm
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Depth :
2.66mm
e0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±3%
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Datasheets
1008-393H
1008-393H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD