1008-333J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1008-333J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 135MA 8 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Construction :
RECTANGULAR
Radiation Hardening :
No
Depth :
2.66mm
Mounting Type :
Surface Mount
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Number of Functions :
1
Max DC Current :
135mA
HTS Code :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Lead Free :
Contains Lead
Shielding :
yes
Terminal Shape :
J BEND
Number of Terminations :
2
DC Resistance (DCR) :
8Ohm Max
Pbfree Code :
No
Inductor Application :
RF INDUCTOR
JESD-609 Code :
e0
Q Factor :
30
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Termination :
SMD/SMT
Inductance :
33μH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Published :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Current Rating :
135mA
Test Frequency :
2.5MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Factory Lead Time :
45 Weeks
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Package / Case :
Nonstandard
Height :
2.413mm
Series :
Datasheets
1008-333J
API Delevan 1008-333J
1008-333J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD