1008-332H
Mfr.Part #
1008-332H
Description
FIXED IND 3.3UH 398MA 950MOHM SM
Test Frequency :
7.9MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.66mm
Current Rating :
398mA
Inductance :
3.3μH
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant :
60MHz
DC Resistance (DCR) :
950mOhm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Height :
2.41mm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Pbfree Code :
Max DC Current :
398mA
Q Factor :
30
Tolerance :
±3%
Datasheets
1008-332H
1008-332H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD