1008-331H
Mfr.Part #
1008-331H
Description
FIXED IND 330NH 954MA 165MOHM SM
Depth :
2.66mm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Q Factor :
40
Tolerance :
±3%
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Current Rating :
954mA
Test Frequency :
25MHz
Height :
2.41mm
DC Resistance (DCR) :
165mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Inductance :
330nH
Frequency - Self Resonant :
300MHz
Max DC Current :
954mA
Datasheets
1008-331H
1008-331H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD