1008-330J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1008-330J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33NH 1.105A 100MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Terminal Shape :
J BEND
Frequency - Self Resonant :
1.45GHz
Series :
Test Frequency :
50MHz
HTS Code :
Max DC Current :
1.105A
JESD-609 Code :
e0
Factory Lead Time :
45 Weeks
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Number of Functions :
1
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
1.105A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Phenolic
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Number of Pins :
2
Q @ Freq :
30 @ 50MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±5%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mount :
Surface Mount
Height :
2.41mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Pbfree Code :
No
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Case/Size Code :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Depth :
2.66mm
Termination :
SMD/SMT
Shielding :
Packing Method :
TR
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Published :
Inductance :
33nH
Q Factor :
30
Datasheets
1008-330J
1008-330J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD