1008-223H
Mfr.Part #
1008-223H
Description
FIXED IND 22UH 158MA 6 OHM SMD
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Height :
2.41mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
2.5MHz
Q Factor :
30
Frequency - Self Resonant :
17MHz
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Tolerance :
±3%
Max DC Current :
158mA
Depth :
2.66mm
Published :
Current Rating :
158mA
DC Resistance (DCR) :
6Ohm Max
Inductance :
22μH
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Datasheets
1008-223H
1008-223H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD