10073978-020LF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10073978-020LF
Manufacturer
Amphenol Communications Solutions
Description
CONN IDC STRAIN RELIEF 20POS DL
Manufacturer :
Product Category :
Rectangular Connector Accessories
Pitch :
2mm
Connector Support Type :
CONNECTOR ACCESSORY
Housing Material :
PBT
RoHS Status :
RoHS Compliant
Accessory Type :
Strain Relief
Number of Rows :
2
Series :
Minitek® MezzSelect™, Basics+
Number of Positions :
20
Termination :
IDC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
10073978-020LF
Amphenol Communications Solutions 10073978-020LF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    WIRE SEAL
    CONN CONTACT SEAL 1POS
    CONN CONTACT SEAL 1POS
  • Molex
    CONN CMC BLIND PLUG 0.635MM