10073978-018LF
Mfr.Part #
10073978-018LF
Description
CONN IDC STRAIN RELIEF 18POS DL
Product Category :
Rectangular Connector Accessories
Number of Positions :
18
Accessory Type :
Strain Relief
Factory Lead Time :
9 Weeks
Termination :
IDC
Series :
Minitek® MezzSelect™, Basics+
Pitch :
2mm
Housing Material :
PBT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Connector Support Type :
CONNECTOR ACCESSORY
Pbfree Code :
yes
Datasheets
10073978-018LF
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    WIRE SEAL
    CONN CONTACT SEAL 1POS
    CONN CONTACT SEAL 1POS
  • Molex
    CONN CMC BLIND PLUG 0.635MM