10073978-014LF
Mfr.Part #
10073978-014LF
Description
CONN IDC STRAIN RELIEF 14POS DL
Product Category :
Rectangular Connector Accessories
Housing Material :
PBT
Series :
Minitek® MezzSelect™, Basics+
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
IDC
Factory Lead Time :
9 Weeks
Accessory Type :
Strain Relief
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Connector Support Type :
CONNECTOR ACCESSORY
Pitch :
2mm
Number of Positions :
14
Datasheets
10073978-014LF
Amphenol Communications Solutions 10073978-014LF
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    WIRE SEAL
    CONN CONTACT SEAL 1POS
    CONN CONTACT SEAL 1POS
  • Molex
    CONN CMC BLIND PLUG 0.635MM