10073978-012LF
Mfr.Part #
10073978-012LF
Description
CONN IDC STRAIN RELIEF 12POS DL
Product Category :
Rectangular Connector Accessories
Number of Positions :
12
Pitch :
2mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Connector Support Type :
CONNECTOR ACCESSORY
Series :
Minitek® MezzSelect™, Basics+
Accessory Type :
Strain Relief
Housing Material :
PBT
Datasheets
10073978-012LF
Amphenol Communications Solutions 10073978-012LF
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    WIRE SEAL
    CONN CONTACT SEAL 1POS
    CONN CONTACT SEAL 1POS
  • Molex
    CONN CMC BLIND PLUG 0.635MM