10073978-010LF
Mfr.Part #
10073978-010LF
Description
CONN IDC STRAIN RELIEF 10POS DL
Product Category :
Rectangular Connector Accessories
Pitch :
2mm
Housing Material :
PBT
Number of Positions :
10
Accessory Type :
Strain Relief
Published :
Factory Lead Time :
7 Weeks
Series :
Minitek® MezzSelect™, Basics+
Connector Support Type :
CONNECTOR ACCESSORY
Datasheets
10073978-010LF
Amphenol Communications Solutions 10073978-010LF
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    WIRE SEAL
    CONN CONTACT SEAL 1POS
    CONN CONTACT SEAL 1POS
  • Molex
    CONN CMC BLIND PLUG 0.635MM