10073599-032LF
Mfr.Part #
10073599-032LF
Description
CONN RCPT HSG 32POS 2.00MM
Stock
500
In Stock :
500
Depth :
7.1mm
Max Operating Temperature :
125°C
Current Rating :
2A
Free Hanging
Housing Color :
Length :
32.54mm
Termination :
Gender :
FEMALE
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Number of Positions :
32
Pitch :
0.079 2.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
Minitek® 2.00mm
Datasheets
10073599-032LF
Amphenol Communications Solutions 10073599-032LF
2 Rows Receptacle Bulk Black 32 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp Minitek® 2.00mm Polyamide
10073599-032LF Overview
This product is packaged in a Receptacle box.Free Hanging (In-Line) indicates that the device is mounted.An Bulk case is utilized for packaging the product.The product is a part of the Minitek® 2.00mm Series.By Free Hanging, the part is mounted.
10073599-032LF Features
Minitek® 2.00mm series
10073599-032LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
10073599-032LF Rectangular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • JST
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • JST
    CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM