10073599-030LF
Mfr.Part #
10073599-030LF
Description
CONN RCPT HSG 30POS 2.00MM
Stock
498
In Stock :
498
Depth :
7.1mm
Max Operating Temperature :
125°C
Pitch :
0.079 2.00mm
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
Minitek® 2.00mm
Bulk
Number of Contacts :
30
Current Rating :
2A
Free Hanging (In-Line)
Published :
2007
Number of Positions :
30
Housing Color :
Black
Termination :
Crimp
Length :
30.54mm
Datasheets
10073599-030LF
Amphenol Communications Solutions 10073599-030LF
2 Rows Receptacle Bulk Black 30 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp Minitek® 2.00mm Polyamide
10073599-030LF Overview
Packaging for this item is Receptacle.There is a mounting type of Free Hanging (In-Line) for this device.It is necessary to use a Bulk case for packaging the product.This product is part of the Minitek® 2.00mm Series.Free Hanging is used to mount the part.
10073599-030LF Features
Minitek® 2.00mm series
10073599-030LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
10073599-030LF Rectangular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • JST
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • JST
    CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM