1005190F0-AS70L0100
Mfr.Part #
1005190F0-AS70L0100
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
ANTENNA ASSY, UWB68 F0 0100 SMA
Stock
920
In Stock :
920
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
RF Antennas
Frequency Group :
SHF (f > 4GHz)
VSWR :
2
Cable Type :
RF Coax Cable
Mounting Style :
Adhesive Mount
Termination Style :
Connector
Impedance :
50 Ohms
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Series :
Gain :
5.3dBi
Style :
T-Pad Flex
Applications :
UWB
Height (Max) :
0.008" (0.20mm)
Return Loss :
Product Type :
ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB
Frequency Range :
6.5GHz ~ 8.5GHz
Brand :
Ethertronics / KYOCERA AVX
Product Category :
Antennas
RoHS :
Details
Packaging :
Bulk
Antenna Type :
PCB Trace
Power Rating :
10 W
Subcategory :
Antennas
Mounting Type :
Adhesive
Width :
15.6 mm
Ingress Protection :
Features :
Cable - 100mm
Application :
Agriculture, Automotive, Digital Signane, Healthcare, Radar, Smart Home, Telematics, Tracking
Power - Max :
10 W
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height :
0.2 mm
Number of Bands :
1
Polarization :
Linear
Termination :
MHF
Length :
18.6 mm
Antenna Connector Type :
SMA Male
Package :
Box
Product :
PCB Antennas
Product Status :
Active
Frequency (Center/Band) :
7.5GHz
Cable Length :
100 mm
RF Family/Standard :
KYOCERA AVX 1005190F0-AS70L0100
1 Bands PCB Trace SHF (f > 4GHz) Adhesive MHF 7.5GHz 5.3dBi Bulk 0.008" (0.20mm) UWB