10045597-108LF
Mfr.Part #
10045597-108LF
Description
10.8MM R/A GUIDE SOCKET
Product Category :
Backplane Connector Accessories
Orientation :
RIGHT ANGLE
Accessory Type :
Guide Socket
Contact Plating :
Chromate
Published :
Radiation Hardening :
No
Termination :
Press-Fit
Mount :
Socket
Lead Free :
Lead Free
Series :
Airmax VS®
Packaging :
Bulk
Datasheets
10045597-108LF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CAP SCREW 3.5MM VITA46
    CONN GUIDE MODULE RT ANG M3X0.5
    CONN GUIDE PIN FOR UNIV PWR MOD
    CONN ACCY 7.2MM GUIDE MOD RT ANG