10039755-10312T
Mfr.Part #
10039755-10312T
Description
CONN PCI EXP FMALE 98POS 0.039
Number of Positions :
98
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Pitch :
0.039 1.00mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Packaging :
Tray
Max Operating Temperature :
85°C
Contact Plating :
Gold, Lead, Tin
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Max Voltage Rating (AC) :
300V