10039755-10110TLF
Mfr.Part #
10039755-10110TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 36POS 0.039
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Positions :
36
Nylon
Number of Rows :
2
Pitch :
0.039 1.00mm
Gold
Orientation :
Straight
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Packaging :
Tray
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Gold, Tin
Max Operating Temperature :
85°C
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Card Type :
PCI Express™
Gender :
FEMALE
Operating Temperature :
-55°C~85°C