10037402-12127LF
Mfr.Part #
10037402-12127LF
Description
CONN SKT FB-DIMM 240POS PCB
Insulation Resistance :
1MOhm
Contact Resistance :
30mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
105°C
Pitch :
2mm
Length :
148mm
Depth :
7.75mm
Number of Contacts :
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Contact Plating :
Voltage - Rated AC :
100V